Yankı Yazgan ‘Kalp Çarpar Beyin Böler’ kitabının devamı niteliğinde yazdığı bu ikinci kitabında aklımızı ve duygularımızı daha iyi anlamak, karar alırken her iki tarafı da değerlendirip dengede tutabilmek için gerekli bilgileri toplamış. Hızlı ve keyifli okunabilen bir kitap.

Kitaptan Notlar;

  • Olmakta olanı, hayatının gitmekte olduğu yönü nihayet gördüğün an talihin bilincine varmaktır.
  • Leopold Levy der ki; “Siz fert olarak, cemiyet olarak, sayısız meziyetleri bulunan bir milletsiniz. İçinizde biraz yaşayıp sizi sevmemek imkânsız. Yalnız acayip bir huyunuz var. Daima bir şey bekliyormuş gibi yaşıyorsunuz. Bir şey ki size her şeyi toptan düzeltmek, değiştirmek imkânını verecek ve o olana kadar siz biraz da hayatınızın dışında yaşıyorsunuz. İşte tek anlamadığım tarafınız budur. Hayat yaşanmak içindir beklemek için değil.

  • Yalan söyleyebiliyorsak bir durumun bize “öyle” gözükse de başkasına “öyle değil de böyle” gözükebileceğini akıl etmeye başladık demektir.
  • Geçmişten hatırladıklarımız bugün bize o gün gözüktüğü gibi gözükmezler. Genellikle güzel dönemleri hatırlarız. Hatta tatsız dönemlerde hatırladıklarımızda bile oraya sıkışmış tatlı anlar öne çıkar. KALBİNLE DÜŞÜN
  • Kendine faydası olmayan birisinin ,akıl verme kapasitesi yüksek olabilir ; görünüşe aldanmayın. KALBİNLE DÜŞÜN